Ekskluzywne auta – nabędziesz je na specjalnych aukcjach

Ekskluzywne auta – nabędziesz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, niestety, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są wykwintne samochody, które dawniej były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego dewiz. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje szykownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad fortuną innych. Często, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I naturalnie w wypadku aut pierwszorzędnych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie trip prezentujemy takie przypadki.

Licytacje samochodów ekskluzywnych cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj jedynie o wozy najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jakkolwiek mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              videos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *